פטריגיום והתסמינים שחשוב להכיר

פטריגיום

פטריגיום הוא מצב שגורם להיווצרות חומר לבן ושעוותי על פני הקרנית. מצב זה יכול לגרום לבעיות ראייה, אבל חשוב לציין שהפטריגיום מהווה גידול שפיר ואינו סרטני. עם זאת, חשוב לטפל במצב זה בהקדם כדי למנוע בעיות ראייה או אפילו עיוורון חלקי או מלא.

פטריגיום הינו גידול על הקרנית של העין, מה שברוב המוחלט של המקרים מתגלה בתור גידול שפיר בלבד. אבל יחד עם זאת שמדובר בגידול שפיר, חשוב לציין שמצב זה מצריך טיפול. אם אינו מטופל, גידול זה מתקדם עם השנים, גודל ולבסוף מסתיר את טווח הראייה של האדם. בשל כך, פטריגיום מאופיין עם היווצרות עיוורון חלקי או מלא.

מהם תסמיני הפטריגיום?

כאשר מדברים על תסמינים של פטריגיום, התסמינים עשויים להיהפך גרועים יותר כאשר מסתכלים על עצמים בהירים או בהירים. כמו כן, התסמינים עשויים להחמיר עם מצמוץ, שפשוף בעין או עיטוש. בין היתר, תסמינים של פטריגיום עשויים לכלול עיניים אדומות כואבות, חומר לבן ושעוותי על פני הקרנית, רגישות לאור המובילה להתפתחות מיגרנות ועוד.

בנוסף, אנשים אשר סובלים מפטריגיום מדווחים על תחושה של חול או אבק בעין, מה שכמובן מסמל את תחושות הגירוד והאדמומיות, היובש בעיניים וכולי. למטופלים לא יהיה באמת חול בעיניים, אלא רק את התחושה שיש בעין עצם או גוף זר כלשהוא.

כיצד מטפלים בפטריגיום?

כאמור, פטריגיום הוא סוג נפוץ של צמיחת עור לא סרטנית. זהו סוג של קרטוזיס הגורם לאזורים קשקשים, מעובים והתקשות בעור. אחד מהטיפולים בפטריגיום הוא שימוש בסטרואידים מקומיים, טיפות עיניים, מכווצי כלי דם ותחליפי דמעות. במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בהסרה כירורגית, כלומר ניתוח הסרת פטריגיום.

פטריגיום הוא סוג נפוץ של צמיחת עור הנגרמת מהצטברות של תאים מתים על פני הקרנית. מטבע הדברים, הטיפול בפטריגיום משתנה בהתאם לחומרת ומיקום הגידול. במקרים קלים, ניתן להשתמש בתרופות מקומיות או תרופות דרך הפה כדי להפחית גירוי וגרד. במקרים חמורים יותר, כאמור, ייתכן שיידרש ניתוח להסרה או הורדה של הגידול.

קבלו ייעוץ רפואי מקיף לפני כל הליך כירורגי

בין אם אתם מתעניינים בניתוח להסרת פטריגיום או בפתרונות טיפוליים אחרים, קודם כל קבלו ייעוץ רפואי ואל תסתפקו במידע מהרשת. כמו כן, הקפידו לקבל סיוע רפואי מאת רופא עיניים אשר מתמחה בסוגי הטיפולים האלו. העיניים הן אולי האיבר הכי רגיש וחשוב לכולנו, טפלו בהן כראוי וקבלו טיפול מתאים.